W cieniu świetlistego szlaku

Ta historia rozgrywa się w naszym świecie i czasie. Grupa ludzi uczy się żyć na nowo po trzydziestu latach niewoli i izolacji w najtrudniej dostępnym obszarze Amazonii, w peruwiańskiej dżungli. Ludzie z plemien... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse.
Reżyseria:

Małgorzata Łupina

Kraj:

Polska (2020)

Czas trwania:

67 min

Język:

polski

Opis filmu "W cieniu świetlistego szlaku":

Ta historia rozgrywa się w naszym świecie i czasie. Grupa ludzi uczy się żyć na nowo po trzydziestu latach niewoli i izolacji w najtrudniej dostępnym obszarze Amazonii, w peruwiańskiej dżungli. Ludzie z plemienia Ashaninka, głównie kobiety i dzieci, byli w niej więzieni przez Świetlisty Szlak, organizację terrorystyczną odpowiedzialną za śmierć trzydziestu tysięcy osób. Ich historia okazała się wstrząsająca: kilkanaście lat temu, gdy były nastolatkami, zostały porwane z rodzinnej wioski i osadzone na jednej z zakamuflowanych w lasach „farm”. Przez wiele były gwałcone przez mężczyzn ze Świetlistego Szlaku i zmuszane do rodzenia przyszłych członków rewolucyjnej armii. Torturowani, gwałceni, zmuszani do pracy i przyjęcia ideologii wyznawanej przez oprawców, egzystowali jak zwierzęta. Pięć lat temu zostali odbici. Dziś mierzą się z wolnością i cywilizacją, nękani przez trudne do udźwignięcia wspomnienia. W niedostępnych rejonach Amazonii terroryści wciąż przetrzymują około trzystu osób. Większość z nich to dzieci. Tę historię usłyszeliśmy jako pierwsi. Poprzez obrazy i słowa przekazujemy ją dalej.

Montaż: Łukasz Żwirowski

Bio reżyserki: Małgorzata Łupina - w 1995 roku ukończyła szkołę filmową w Łodzi (PWSFTViT). Nakręciła kilkanaście filmów dokumentalnych, jeden film fabularny, kilkanaście programów telewizyjnych, wiele reklam i klipów. Pracowała także jako realizator wizji, podczas koncertów na festiwalach muzyki filmowej w Łodzi (koncert Wojciecha Kilara, Krzysztofa Komedy) oraz jako realizator wizji w programach Big Brother. Zrealizowała jako producent i reżyser kilka serii programów telewizyjnych dla stacji telewizyjnej TVN: Misja Martyna, Superniania, Świat według dziecka, Kobieta na krańcu świata, s.o.s. DLA ŚWIATA.

Kategorie filmu:

Nie czas umierać

Tagi filmu:

Polska 2020 polski Małgorzata Łupina

Polecane