Nowe miasto

Manila, stolica Filipin, to jedna z najbardziej zaludnionych, zanieczyszczonych i narażonych na katastrofy naturalne metropolii świata. Z tego powodu władze kraju zdecydowały się rozpocząć budowę bliźniaczej st... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse.
Reżyseria:

Magdalena Krukowska

Kraj:

Polska (2020)

Czas trwania:

27 min

Język:

angielski

Opis filmu "Nowe miasto":

Manila, stolica Filipin, to jedna z najbardziej zaludnionych, zanieczyszczonych i narażonych na katastrofy naturalne metropolii świata. Z tego powodu władze kraju zdecydowały się rozpocząć budowę bliźniaczej stolicy, położonej w bardziej bezpiecznym miejscu. Zrealizowanie „najbardziej inteligentnego, ekologicznego i odpornego miasta w regionie” jest planowane na 2030 rok i wymaga ogromnych środków oraz wysiedlenia tysięcy rdzennych mieszkańców. Czy możliwe jest jednak stworzenie w tak krótkim czasie „alternatywnej" stolicy i czy faktycznie pomoże ona Filipińczykom? Kto jest głównym beneficjentem tej gigantycznej inwestycji? Obywatele, politycy, czy może inwestorzy biznesowi? I czy w ogóle możliwa jest ucieczka mieszkańców miast od skutków zmian klimatu?

Montaż: Sebastian Kniza

Magdalena Krukowska - dziennikarka Forbesa, naukowiec, fotografka i autokra reportaży wideo („Mantra of Bhutan”, „Shule Bora”, „Wojna o minerały wojenne”) publikowanych na Forbes.pl, VOD.pl i TVN24. Autorka artykułów i książek dotyczących globalizacji, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz globalnych problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Stypendysta podoktorski Fundacji Bernheima w Brukseli i Fundacji Japońskiej.

Kategorie filmu:

Nie czas umierać

Tagi filmu:

Polska 2020 polski Magdalena Krukowska

Polecane