Nadzieja umiera ostatnia

Dzisiejsza młodzież ma prawo czuć się zaniepokojona, bo to ona będzie musiała się zmierzyć z najgorszymi aspektami kryzysu klimatycznego w miarę jego nasilania się. Ten projekt filmowy skupia się na pytaniu: Ja... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse.
Reżyseria:

Jonathan L. Ramsey

Kraj:

Polska (2021)

Czas trwania:

82 min

Język:

polski

Opis filmu "Nadzieja umiera ostatnia":

Dzisiejsza młodzież ma prawo czuć się zaniepokojona, bo to ona będzie musiała się zmierzyć z najgorszymi aspektami kryzysu klimatycznego w miarę jego nasilania się. Ten projekt filmowy skupia się na pytaniu: Jak to jest być młodym aktywistą klimatycznym w dzisiejszej Polsce? Planujemy opowiedzieć o wielu młodych aktywistach z różnych zakątków Polski, w tym Podlasia, Górnego i Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Małopolski, Mazowsza, Pomorza, Województwa Łódzkiego i Wielkopolski. Nagrywając w tylu lokalizacjach mamy nadzieję stworzyć unikatowe dzieło sztuki dokumentalnej o charakterze zarówno osobistym jak i uniwersalnym. Filmowi towarzyszyć będzie edukacyjna kampania wideo w mediach społecznościowych.

Montaż: Jerzy Łapiński, Jonathan L. Ramsey

Jonathan L. Ramsey jest dokumentalistą samoukiem z Chicago, który od 8 lat mieszka w Warszawie. Tworzy małe, osobiste filmy dokumentalne o życiu w Polsce. Jego debiutancki film Living with Warsaw o obcokrajowcach w Polsce został wyemitowany na antenie TVN Style w Polsce we wrześniu 2017 roku. Jego drugi film, One Man's Brexit, zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Manchesterze w 2017 roku i jest już dostępny na YouTube. Jeden z jego ostatnich filmów „Można panikować” zyskał spory rozgłos i uwagę, mówiąc o gwałtownych zmianach klimatu głosem szanowanej postaci nauki prof. Szymona Malinowskiego. Jego najnowszy film “Nadzieja umiera ostatnia” jest zapisem osobistych przemyśleń, dylematów i lęków dorastających w cieniu klimatycznej katastrofy nastoletnich aktywistów z całej Polski.

Polecane