Pięć kobiet

5 kobiet, 5 matek, 5 historii. Karina, Marzena, Kamila, Izabela i Wioletta - różni je wiek, miejsce zamieszkania, mają różne życiowe doświadczenia i wykształcenie. Łączy je opieka nad dziećmi z niepełnosprawnoś... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse.
Reżyseria:

Barbara Białowąs

Kraj:

Polska (2021)

Czas trwania:

43 min

Język:

polski

Opis filmu "Pięć kobiet":

5 kobiet, 5 matek, 5 historii. Karina, Marzena, Kamila, Izabela i Wioletta - różni je wiek, miejsce zamieszkania, mają różne życiowe doświadczenia i wykształcenie. Łączy je opieka nad dziećmi z niepełnosprawnościami: Oskarem, Oliwią, Tadziem, Wiktorem i Nikolą. "Pięć Kobiet" to film opolanki Barbary Białowąs nakręcony w ramach projektu "Siła Kobiet 2". Projekt ,,Siła Kobiet 2" finansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON, realizowany przez OPOLSKIE STOWARZYSZENIE REHABILITACJI w partnerstwie z Instytutem Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego.

Montaż: Filip Ożarowski

Bio reżyserki: Pochodzi z Opola. Jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim (specjalizacja filmowa) oraz reżyserii filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego. Jej film "Landryneczka" był pokazywany na wielu festiwalach w Polsce. Otrzymała za nią nominację do polskiej Nagrody Kina Niezależnego OFFSKAR w 2006 oraz "Złotą Podkówkę" (Nagroda Publiczności) w ramach międzynarodowego festiwalu etiud studenckich School Film w Cieszynie (2006). W ramach projektu "Rosja - Polska. Nowe spojrzenie" zrealizowała film dokumentalny "Moskiewska żona", który prezentowano na wielu przeglądach w kraju i za granicą (USA, Kanada, Rosja).

Polecane