Tygrysy na granicy

Gdy na polsko-białoruskiej granicy zatrzymany zostaje nietypowy transport z dziesięcioma tygrysami, cały kraj patrzył, jak stan zwierząt się pogarsza. Podczas akcji ratunkowej zastanawiano się, skąd zwierzęta s... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse.
Reżyseria:

Katarzyna Górniak

Kraj:

Polska (2019)

Czas trwania:

34 min

Język:

polski

Opis filmu "Tygrysy na granicy":

Gdy na polsko-białoruskiej granicy zatrzymany zostaje nietypowy transport z dziesięcioma tygrysami, cały kraj patrzył, jak stan zwierząt się pogarsza. Podczas akcji ratunkowej zastanawiano się, skąd zwierzęta się wzięły i dokąd naprawdę miały trafić. Autorka dokumentu rusza tropem tygrysów i ujawnia schematy handlu dzikimi zwierzętami w Europie z tropami prowadzącymi aż do Chin.

Montaż: Marcin Lewandowski

Bio reżyserki: Katarzyna Górniak - Od ponad dekady dziennikarka TVN. Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Zaczynała w programach interwencyjnych i reportażowych, obecnie pracuje jako reporterka najpopularniejszego programu informacyjnego w Polsce- Faktów TVN. Relacjonowała kryzys imigrancki z Grecji, Węgier i Austrii, szukała “zielonych ludzików” w Estonii i Gruzji, dotarła do łagru na kole podbiegunowym, w którym więziony był ukraiński reżyser Oleg Sencow. W 2015 roku przygotowała reportaż ujawniający wówczas fakt obecności rosyjskich żołnierzy na Ukrainie. W 2017 roku nominowana do najważniejszej nagrody dziennikarskiej Grand Press za reportaż “Białoruska sztuka przetrwania”, opowiadający o opozycyjnych artystach w ostatniej dyktaturze Europy.

Polecane