Selfish

Wojna, wypadki, pandemie oraz głód. Pracownicy humanitarni na całym świecie są przyzwyczajeni do działania w różnych, często najbardziej ekstremalnych warunkach. Niewielu z nich zapuszcza się jednak otwarcie w... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse.
Pokaz z ograniczoną liczbą widzów
Reżyseria:

Stéphane Santini, Géraldine André, Laurence Hoenig, Pierre-Yves Bernard

Kraj:

Szwajcaria, Francja (2020)

Czas trwania:

56 min

Język:

francuski, angielski, niemiecki, włoski

Opis filmu "Selfish":

Wojna, wypadki, pandemie oraz głód. Pracownicy humanitarni na całym świecie są przyzwyczajeni do działania w różnych, często najbardziej ekstremalnych warunkach. Niewielu z nich zapuszcza się jednak otwarcie w świat osobistych, emocjonalnych przeżyć i uczuć związanym z wykonywaniem tego zawodu. W filmie 40 pracowników organizacji humanitarnych oraz ich bliskich zdobyło się na odwagę, aby opowiedzieć o ryzyku, strachu, zaangażowaniu, pierwszej misji, poczuciu bezsilności, spotkaniach, pasji i powrocie do domu, a także wielu innych niewyobrażalnych i niedostępnych dla innych sytuacjach i emocjach, których doświadczyli w ramach swojej pracy.

Montaż: Aftermedia Suisse

Bio reżyserów: Stéphane Santini postanowił uczynić swoją ciekawość wobec świata źródłem pomysłów i inspiracji dla swoich projektów audiowizualnych kiedy zaczął je tworzyć prawie 30 lat temu. Pasjonat dźwięku i obrazu oraz ludzie, których poznał i jego eksploracja znaczenia słów, ukształtowały jego doświadczenia we Francji i Szwajcarii, a dodatkowo wzmogły jego ciekawość i chęć opowiadania historii naszego życia, czasem w niecodzienny sposób. Zaczynał jako dziennikarz i prezenter radiowy i telewizyjny, następnie został pisarzem i reżyserem, związany jest z licznymi produkcjami audiowizualnymi emitowanymi m.in. we Francji i Szwajcarii. Stéphane Santini pracował nad projektami związanymi ze zrównoważonym rozwojem, działaniami humanitarnymi, badaniami medycznymi, sportem, środowiskiem i dziedzictwem, a od wielu lat specjalizuje się w zagadnieniach społecznych i zdrowotnych.

Géraldine André jest autorką i reżyserką filmów dokumentalnych, specjalizującą się w kwestiach zdrowotnych i społecznych. Podczas 10-letniego doświadczenia w pracy z ludźmi we wszystkich obszarach opieki zdrowotnej, rozwinęła zrozumienie kluczowych problemów zdrowotnych i bliski kontakt z opiekunami i pacjentami, których spotkała. Zaczynała jako fotoreporterka, później zajęła się pisaniem i reżyserią i jest związana z licznymi produkcjami audiowizualnymi emitowanymi m.in. we Francji i Szwajcarii. Interesuje się zrównoważonym rozwojem, zdrowiem, badaniami medycznymi oraz zagadnieniami społecznymi. Géraldine André nakręciła wiele filmów dokumentalnych z tej dziedziny, w różnych kontekstach, w wielu krajach na wszystkich pięciu kontynentach: Nepalu, Indiach, Chinach, Wietnamie, Kambodży, Iranie, Arabii Saudyjskiej, Libanie, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie Liberii, Gwinei, Erytrei, Tanzanii, Sudanie Południowym, Nowej Zelandii.

Polecane