Nawet po śmierci

Od początku kryzysu uchodźczego w 2014 r. prawie 20 000 osób zginęło podczas przekraczania Morza Śródziemnego, a także rzeki Evros wzdłuż granicy lądowej między Turcją a Grecją. Większość zmarłych została odnal... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse. .
Pokaz z ograniczoną liczbą widzów
Reżyseria:

Douglas F. Herman, Said Reza Hossini Adib

Kraj:

Polska, Wielka Brytania (2020)

Czas trwania:

55 min

Język:

angielski, grecki, farsi

Opis filmu "Nawet po śmierci":

Od początku kryzysu uchodźczego w 2014 r. prawie 20 000 osób zginęło podczas przekraczania Morza Śródziemnego, a także rzeki Evros wzdłuż granicy lądowej między Turcją a Grecją. Większość zmarłych została odnaleziona bez dokumentów, co sprawia, że identyfikacja jest niezwykle trudna, jeśli w ogóle możliwa. „Even after death” przedstawia sposób, w jaki koronerowie i eksperci medycyny sądowej radzą sobie z tym problemem w różnych częściach Grecji, a także ruch na rzecz opracowania uznanego na całym świecie systemu praw człowieka nawet po śmierci.

Montaż: Douglas Herman

DOUGLAS F. HERMAN jest doświadczonym nauczycielem sztuki medialnej i artystą z Nowego Jorku, który był pionierem programu filmowego i wideo Career in Technical Education w Science Leadership Academy w Filadelfii oraz założył organizację non-profit Rough Cut Productions of Culture Trust Greater Philadelphia i ReFOCUS Media Labs Foundation. który zapewnia uchodźcom nowoczesne umiejętności medialne w Grecji. W swojej karierze Douglas współpracował z kilkoma znanymi mediami i organizacjami, w tym ALJAZEERA, BBC i Pulitzer Center on Crisis Reporting, a jego zdjęcia i filmy były wystawiane w całych Stanach Zjednoczonych. Jest współreżyserem „Nawet po śmierci” (2020) i „Nic o nas bez nas” (2021) oraz pracował nad „Obywatelem Morii”.

SAID REZA HOSSINI ADIB pracował jako dziennikarz w Kabulu. Jest byłym redaktorem naczelnym w Noor TV, byłym szefem działu wiadomości w Ayna TV i dziennikarzem Narodowego Programu Solidarności. Relacjonował m.in. sytuację kobiet i nadużycia ze strony armii narodowej. To z powodu ostatniego materiału filmowego zaczął otrzymywać groźby śmierci i musiał uciekać z Afganistanu. Reza miał swoje zdjęcia i filmy pokazywane na wystawach w Filadelfii, Krakowie, Helsinkach, Berlinie i Brukseli. Wyprodukował 30-minutowy film dokumentalny o koronawirusie w obozach dla uchodźców dla BBC Panorama oraz dwa filmy krótkometrażowe „Oślepieni nadzieją” i „Dzieci Morii”. Ten ostatni został nominowany do Mobile Film Festival w Paryżu w 2018 roku, a także dokonał oficjalnej selekcji na Caravan Short Film Festival 2019.

Polecane