Złapani w sieci

Kontrowersyjny eksperyment przeprowadzony przez duet reżyserski pokazuje rozmiary pedofilii. W castingu wybrano trzy aktorki mające ukończone 18 lat, ale wyglądające dużo młodziej, i ucharakteryzowano je na dwu... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse.
Pokaz z ograniczoną liczbą widzów
Po pokazie filmu 4 grudnia 2021 - Oglądaj debatę »

Reżyseria:

Barbara Chalupová, Vít Klusák

Kraj:

Czechy, Słowacja (2020)

Czas trwania:

100 min

Język:

czeski

Opis filmu "Złapani w sieci":

Kontrowersyjny eksperyment przeprowadzony przez duet reżyserski pokazuje rozmiary pedofilii. W castingu wybrano trzy aktorki mające ukończone 18 lat, ale wyglądające dużo młodziej, i ucharakteryzowano je na dwunastolatki. W studio filmowym zbudowano trzy realistycznie wyglądające dziewczęce pokoje, a bohaterki posadzono przed komputerami. Jak tylko zalogowały się do różnych mediów społecznościowych, zaczęły otrzymywać propozycje od pedofilów. Przez 10 dni eksperymentu otrzymały 2500 niewybrednych ofert, prób szantażu i zaproszeń na spotkania w realnym świecie. Dziewczyny biorące udział w eksperymencie były otoczone opieką psychologa i prawnika. Film jest zapisem tego porażającego eksperymentu, który ostatecznie wyszedł poza granice studia. Prowadzący zgodzili się bowiem, żeby dziewczyny przyjęły 21 zaproszeń na spotkania i skonfrontowały się z pedofilami w realnym świecie.

Montaż: Vít Klusák

Bio reżyserów: Barbora Chalupová jest reżyserką młodego pokolenia, która nie boi się eksperymentować w swoich filmach. Jej filmografia zaczyna się od studenckiego filmu TRANSITION (2014), który znalazł się na krótkiej liście najlepszych filmów studenckich na Magnesia Awards. Kolejny film ARMS READY (2016) przyglądał się ogromnemu wzrostowi liczby osób ubiegających się o pozwolenie na broń w Czechach. Film ten był nominowany do nagrody Pavla Koutecký Award i pojawił się w sekcjach konkursowych festiwalu One World czy MFFD Ji.hlava. W tej chwili Barbora kończy film UJĘTY W SIECI, wyreżyserowany wspólnie z dokumentalistą Vítem Klusákiem, który zajmuje się kwestią wykorzystywania dzieci w Internecie oraz NOWE PRZYSIĘGOWANIE, które zajmuje się legalizacją małżeństw osób tej samej płci.

Vít Klusák jest reżyserem, montażystą, operatorem i producentem filmowym. Ukończył fotografię w Wyższej Szkole Grafiki w Pradze oraz reżyserię dokumentalną na FAMU, gdzie od 2006 roku jest także pedagogiem. W swoich filmach systematycznie porusza się na granicy twórczości i społecznego zaangażowania. Autor teledysków dla Jana Buriana, Jana Budařa i Lenki Dusilovej. Razem z Filipem Remundą jest autorem dokumentalnej komedii *Czeski sen", razem założyli firmę producencką Hypermarket Film. Jako operator był autorem zdjęć do filmów Martina Marečka, Víta Janečka oraz Eriki Hníkovej.

Polecane