Wyspa Głodnych Duchów

Australijskie terytorium Wyspy Bożego Narodzenia, położone u wybrzeży Indonezji, jest zamieszkane przez miliony krabów wędrownych z dżungli w kierunku oceanu w ruchu, który od setek tysięcy lat jest wywoływany... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse.
Pokaz z ograniczoną liczbą widzów
Reżyseria:

Gabrielle Brady

Kraj:

Australia, Niemcy, Wielka Brytania (2018)

Czas trwania:

98 min

Język:

angielski, perski, mandaryński, francuski

Opis filmu "Wyspa Głodnych Duchów":

Australijskie terytorium Wyspy Bożego Narodzenia, położone u wybrzeży Indonezji, jest zamieszkane przez miliony krabów wędrownych z dżungli w kierunku oceanu w ruchu, który od setek tysięcy lat jest wywoływany przez księżyc w pełni. Poh Lin Lee to „trauma terapeutka”, która mieszka ze swoją rodziną w tym pozornie idyllicznym raju. Codziennie rozmawia z osobami ubiegającymi się o azyl, przetrzymywanymi na czas nieokreślony w areszcie o zaostrzonym rygorze, ukrytym w rdzeniu wyspy, próbując ich wesprzeć w sytuacji równie nie do zniesienia, jak jej wynik jest niepewny.

Montaż: Katharina Fiedler, Lara Rodríguez Vilardebó

Bio reżyserki: Gabrielle Brady jest australijsko-brytyjską reżyserką, która obecnie mieszka na pół etatu w Berlinie. Przez ostatnie dziesięć lat Gabrielle mieszkała między Kubą, centralną pustynią Australii, Mongolią, Indonezją, Meksykiem i Europą. Gabrielle pracuje z elementami hybrydowymi i performatywnymi w opowiadaniu dokumentalnym. Gabrielle niedawno ukończyła swój pierwszy film pełnometrażowy WYSPA GŁODNYCH DUCHÓW, którego akcja rozgrywa się na odległej Wyspie Bożego Narodzenia. Film zdobył kilka nagród, w tym; Najlepszy film dokumentalny na Tribeca Film Festival 2018, Buyens-Chagoll Award na Visions du Réel 2018, Grand Jury Prize na Mumbai International Film Festival oraz IDFA Human Rights Award. Film był nominowany do nagrody Cinema Eye Spotlight Award oraz nagrody za najlepszy dźwięk i zdjęcia podczas Australian Academy Awards. Film jest obecnie w dystrybucji kinowej w Wielkiej Brytanii, Australii, USA i Niemczech. Krótkometrażowy film Gabrielle THE ISLAND został uruchomiony na platformie Guardian Documentary i miał premierę na Sheffield Film Festival 2017. Film zdobył nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego na festiwalu Ânûû-rû âboro w Nowej Kaledonii. Gabrielle przez trzy lata studiowała reżyserię filmów dokumentalnych w Międzynarodowej Szkole Filmowej na Kubie (EICTV), gdzie nakręciła kilka filmów krótkometrażowych (BROKEN PANTS, MILAGRO, FALL). Gabrielle wcześniej studiowała sztukę teatralną.

Polecane