Wszystko czym jestem

Emilie od szóstego roku życia była molestowana przez ojczyma. W wieku 12 lat zdecydowała się to ujawnić, a sprawca został skazany i trafił do więzienia. Po kilku latach pobytu w rodzinie zastępczej 18-letnia Em... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse.
Pokaz z ograniczoną liczbą widzów
Reżyseria:

Tone Grøttjord-Glenne

Kraj:

Norwegia (2020)

Czas trwania:

75 min

Język:

norweski

Opis filmu "Wszystko czym jestem":

Emilie od szóstego roku życia była molestowana przez ojczyma. W wieku 12 lat zdecydowała się to ujawnić, a sprawca został skazany i trafił do więzienia. Po kilku latach pobytu w rodzinie zastępczej 18-letnia Emilie wraca do rodzinnego domu, aby wspólnie z matką wytłumaczyć przybranemu rodzeństwu traumatyczne zdarzenia. Musi również wrócić do sądu i wziąć udział w przesłuchaniu sprawcy, który ma zapłacić jej odszkodowanie. Film portretuje dwa lata zmagań Emilie z trudną przeszłością. Poznajemy ją, gdy ma 18 lat i podejmuje heroiczną próbę uporania się z koszmarem, jaki zgotował jej ojczym.

Montaż: Cathrine Ambus

Bio reżyserki: Tone Grøttjord-Glenne założyła w 2006 roku dom produkcji dokumentalnej Sant & Usant. Od tego czasu produkuje filmy dokumentalne dla krajowej i międzynarodowej publiczności, takie jak BRAVEHEARTS, GDY CHŁOPCY POWRACAJĄ, JESTEM KUBA, MAIKO: TAŃCZĄCE DZIECKO i 69 MINUT 86 DNI. Razem z Joaquinem Phoenixem jest także producentem wykonawczym filmu GUNDA. W 2010 roku brała udział w EURODOC. Tone ma doświadczenie w pracy jako reżyserka oraz w zakresie reżyserii filmów dokumentalnych z brytyjskiego NFTS. W 2020 roku powraca jako reżyserka z dwoma nowymi dokumentami: kinowym filmem ALL THAT I AM, a także pierwszym norweskim Netflix Original, SISTERS ON TRACK (tytuł roboczy), który reżyseruje wspólnie z Corinne van der Borch.

Polecane