Why plastic

Branża napojów bezalkoholowych spotyka się z rosnącą krytyką używania plastiku jednorazowego użytku. W 2018 roku Coca-Cola, największy na świecie producent napojów bezalkoholowych, wyznaczył sobie ambitne cele... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse.
Reżyseria:

Laura Mulholland

Kraj:

Wielka Brytania (2021)

Czas trwania:

52 min

Język:

angielski

Opis filmu "Why plastic":

Branża napojów bezalkoholowych spotyka się z rosnącą krytyką używania plastiku jednorazowego użytku. W 2018 roku Coca-Cola, największy na świecie producent napojów bezalkoholowych, wyznaczył sobie ambitne cele w zakresie zmniejszenia ilości plastikowych opakowań, które trafiają do środowiska. Mówi się, że do 2030 r. za każdą sprzedaną butelkę lub puszkę zbierze jedną butelkę i wykona je w 50% z materiałów pochodzących z recyklingu. Plan Coca-Coli polega na wyeliminowaniu odpadów poprzez zamianę starych butelek na nowe. W tym filmie badamy strategię Coca-Coli Świat bez odpadów. Czy może to być świetny przykład dla całej branży napojów? A może plan Coca-Coli dotyczący recyklingu wyjścia z problemu jest z gruntu wadliwy? I jak dobrze, po trzech latach, Coca-Cola radzi sobie na całym świecie w wypełnianiu podjętych zobowiązań?

Film jest jednym z 3 projektów w ramach serii „Why Plastic?” obok tytułów takich jak „Mit Recyklingu” oraz „My świnki morskie”. Aby zwalczyć nierówny dostęp do informacji, seria „Why….?” produkuje i przekazuje filmy dokumentalne krajom, w których nie ma dostępu do usług, oraz dystrybuuje je na ruchomej skali opłat wśród innych nadawców na całym świecie.

Bio reżyserki: Jest nominowaną do nagrody BAFTA producentką/reżyserką z silnym doświadczeniem merytorycznym i dziennikarskim. Pracowała nad filmami o wrażliwym dostępie, kinowymi punktami orientacyjnymi, złożonymi dokumentami naukowymi i aktualnymi sprawami. Szczyci się tym, że tworzy piękne filmy z mocną narracją i wspaniałymi postaciami, bez względu na budżet. Filmowała na całym świecie, reżyserując wysokiej klasy produkcje, współpracując ze znanymi prezenterami. Zajmuje się także fotografią.

Polecane