Tysiące małych ran

„Nie można być sędzią i katem równocześnie” – mówi jedna z nielicznych opozycjonistek ubiegających się o miejsce w filipińskim parlamencie. Tymczasem prezydent Rodrigo Duterte, który zaskarbił sobie poparcie sp... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse.
Pokaz z ograniczoną liczbą widzów
Reżyseria:

Ramona S. Diaz

Kraj:

USA, Filipiny (2020)

Czas trwania:

110 min

Język:

angielski

Opis filmu "Tysiące małych ran":

„Nie można być sędzią i katem równocześnie” – mówi jedna z nielicznych opozycjonistek ubiegających się o miejsce w filipińskim parlamencie. Tymczasem prezydent Rodrigo Duterte, który zaskarbił sobie poparcie społeczne populistycznymi hasłami o walce z narkotykami, zdaje sobie nic nie robić z głosów krytyki. Policyjne oddziały przechodzą przez filipińskie miasta, siejąc terror i zabijając często przypadkowych ludzi. Za to zwolennicy prezydenta startujący w wyborach do parlamentu, śpiewają piosenki i rozdają słodycze na wiecach poparcia. Temu przerażającemu systemowi stawiają czoła nieliczni niezależni dziennikarze, pokazujący światu prawdę o tym, co dzieje się w ich kraju. Nie ma chyba lepszego przykładu na to, jak ważną rolę odgrywają rzetelne media w świecie pełnym informacyjnego chaosu i fake newsów, rozpuszczanych przez populistycznych polityków.

Montaż: Leah Marino

Bio reżyserki: Ramona S. Diaz jest wielokrotnie nagradzaną amerykańską reżyserką z Azji, której filmy pokazywane były na Sundance, Berlinale, Tribeca, Viennale, IDFA, SXSW, Hot Docs i wielu innych najważniejszych festiwalach filmowych. Wszystkie pełnometrażowe filmy Ramony – Imelda (2004), The Learning (2011), Don’t Stop Believin’: Everyman’s Journey (2012) i Motherland (2017) – były transmitowane na antenie PBS, w POV lub w telewizji niezależnej. Trzy z jej filmów miały premierę i zdobyły nagrody na Festiwalu Filmowym w Sundance. Motherland miał swoją międzynarodową premierę na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie i był nominowany do nagrody Independent Spirit Award za najlepszy film dokumentalny, nagrody Peabody Award oraz nagrody Gaward Urian Award od filipińskich krytyków filmowych. Jej najnowszy film, A Thousand Cuts, miał premierę na Festiwalu Filmowym w Sundance w 2020 roku i miał premierę kinową w sierpniu. Będzie nadawany na Frontline w styczniu 2021 roku.

Polecane