Ruch lodu

Jak zmienia się Arktyka w dobie globalnego ocieplenia? Czy można dostosować się do tych zmian? Dlaczego powinniśmy posłuchać naukowców? Film próbuje odpowiedzieć na te bardzo aktualne pytania. RUCH LODU zabiera... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse.
Reżyseria:

Kuba Witek

Kraj:

Polska (2019)

Czas trwania:

22 min

Język:

polski

Opis filmu "Ruch lodu":

Jak zmienia się Arktyka w dobie globalnego ocieplenia? Czy można dostosować się do tych zmian? Dlaczego powinniśmy posłuchać naukowców? Film próbuje odpowiedzieć na te bardzo aktualne pytania. RUCH LODU zabiera widzów do topniejącej Arktyki i pozwala im odkryć piękno zmieniającego się krajobrazu podczas najcieplejszego lata w historii. Kuba Witek towarzyszy wyprawie naukowej Instytutu Oceanologii na Spitsbergen, podczas prac terenowych i badań prowadzonych na statku Oceania i jachcie polarnym Magnus Zaremba. Naukowcy obserwują lodowce arktyczne, które szybko reagują na zmieniające się warunki klimatyczne. Szukają też organizmów pojawiających się w miejscach, z których lodowiec się wycofał, aby zrozumieć procesy związane z globalnym ociepleniem.

Montaż: Kuba Witek

Bio reżysera: Kuba Witek urodzony 19 listopada 1983 roku w Krakowie, wychowywał się w Kielcach. Reżyser filmów dokumentalnych, podróżnik, autor książek, mówca. Absolwent University of Central Lancashire w Preston, na kierunku Music Production. Autor filmów dokumentalnych realizowanych m.in. na Islandii, Wyspach Owczych, Grenlandii, Spitsbergenie czy USA, które pokazywane były na festiwalach filmowych na całym świecie. W 2016 roku samotnie okrążył Islandię na rowerze. W 2019 wziął udział w ekspedycji naukowej na Spitsbergen AREX’2019, zorganizowanej przez Instytut Oceanologii PAN w Sopocie. Jego projekty promowane były m.in. przez National Geographic, Greenpeace, TVN24, Polską Akademię Nauk, Gazetę Wyborczą, Onet, Wirtualną Polskę lub Polskie Radio. W życiu prywatnym Kuba ceni sobie bliską relację z naturą, ekologię, minimalizm, rozwój wewnętrzny oraz dietę roślinną, którą praktykuje od prawie dekady.

Kategorie filmu:

Nie czas umierać

Tagi filmu:

Polska 2019 polski Kuba Witek

Polecane