Nawet nie wiecie jak bardzo was kocham

Mężczyzna skazany na śmierć zostaje uniewinniony i zwolniony z celi śmierci po 22 latach. Teraz musi stawić czoła nowemu wyzwaniu: przetrwać wolność. „Nawet nie wiecie jak bardzo was kocham” to mocny film nakr... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse.
Reżyseria:

Marco Speroni

Kraj:

Włochy (2020)

Czas trwania:

61 min

Język:

angielski

Opis filmu "Nawet nie wiecie jak bardzo was kocham":

Mężczyzna skazany na śmierć zostaje uniewinniony i zwolniony z celi śmierci po 22 latach. Teraz musi stawić czoła nowemu wyzwaniu: przetrwać wolność. „Nawet nie wiecie jak bardzo was kocham” to mocny film nakręcony w Oklahomie, gdzie główną rolę gra amerykański bohater. Opowiada o ogólnoświatowym problemie kary śmierci, co jednak niezwykle istotne, z bardzo intymnym i ludzkim punktem widzenia oraz unikalnym podejściem wizualnym. Nie jest to dokument śledczy ani manifest przeciwko karze śmierci, ale film, który chce oddać głos „doskonałej ofierze” amerykańskiego systemu prawnego, dotykając równocześnie wrażliwości widzów.

Marco Speroni zaczynał jako artysta, potem wyreżyserował wiele filmów dokumentalnych o sztuce i kulturze. W 1995 roku wyreżyserował krótkometrażowy „Popołudnie w kwietniu” wyświetlany na Festiwalu Filmowym w Wenecji i Festiwalu Filmowym w Turynie. W 1996 roku jego scenariusz „Co ma z tym wspólnego miłość” zdobył prestiżową nagrodę Premio Solinas za najlepszy scenariusz, z którego następnie wyreżyserował swój debiutancki film fabularny. W 2000 roku rozpoczął wieloletnią współpracę z włoskimi sieciami telewizyjnymi - RAI - i Sky Italy. W 2011 wyprodukował i wyreżyserował film „In Hell's Heart” nakręcony w strefie działań wojennych w Demokratycznej Republice Konga. W 2014 roku reżyseruje film dokumentalny „Młodzi migranci w Bangladeszu i Etiopii” W 2016 roku wyreżyserował dokument „2 Girls”, który zdobył wiele nagród na festiwalach na całym świecie. W 2018 roku wyreżyserował „Outside” film dokumentalny nakręcony w USA, Ugandzie i Irlandii o ludziach niesłusznie skazanych i skazanych na śmierć, dopóki nie udowodnią swojej niewinności. W 2020 roku wyreżyserował dokument „Genova San Giorgio, Ponte Italiano” z udziałem włoskiego aktora Giancarlo Gianniniego. W 2021 ukończył film dokumentalny „Deklaracja miłości”, w którym pokazuje swój wyjątkowy sposób zagłębiania się w najgłębsze i najbardziej ukryte emocje Curtisa McCarty'ego, człowieka, który spędził 22 lata w celi śmierci w więzieniu w Oklahomie za przestępstwo nie popełnił.

Montaż: Federico Schiavi

Polecane