Mafia śmieciowa i płonące wysypiska

Zorganizowane grupy przestępcze robią z Polski śmietnisko Europy. Do naszego kraju trafiają setki ton odpadów, które zalegają na nielegalnych wysypiskach. Na tym procederze przestępcy zarabiają miliony euro. Ja... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse.
Reżyseria:

Maciej Kuciel

Kraj:

Polska (2020)

Czas trwania:

25 min

Język:

polski

Opis filmu "Mafia śmieciowa i płonące wysypiska":

Zorganizowane grupy przestępcze robią z Polski śmietnisko Europy. Do naszego kraju trafiają setki ton odpadów, które zalegają na nielegalnych wysypiskach. Na tym procederze przestępcy zarabiają miliony euro. Jak działa mafia śmieciowa? Na czym polega system stworzony przez neapolitańską camorrę, stosowany w całej Europie, także w Polsce? Reportaż Macieja Kuciela "Mafia śmieciowa i płonące wysypiska".

Montaż: Tadeusz Talar

Maciej Kuciel – z wykształcenia jest inżynierem o specjalności fizyka medyczna i dozymetria; dziennikarz, od 12 lat związany z telewizją TVN i jej programami interwencyjnymi oraz śledczymi Uwaga! i Superwizjer. Współpracował z krakowskim dodatkiem „Gazety Wyborczej”, działem prawnym „Rzeczpospolitej” i Radiem Kraków. W 2009 roku wspólnie z Szymonem Jadczakiem nagrodzony Grand Press w kategorii news za reportaż Dobre, bo szwedzkie, w 2012 roku wspólnie z Danielem Liszkiewiczem nagrodzony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za cykl reportaży ujawniających przywiezienie do Polski z Ukrainy tysięcy ton rakotwórczych odpadów chemicznych.

Polecane