Gdzie jest nasz dom?

Rozstanie rodziców wpływa również na rozpad rodziny. Z tego, co kiedyś uważano za jedność, wyłaniają się dwa odrębne światy. W ciągłym przejściu dzieci podróżują teraz tam i z powrotem między dwoma oddzielnymi... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse.
Reżyseria:

Jacqueline Zünd

Kraj:

Szwajcaria (2019)

Czas trwania:

78 min

Język:

niemiecki, francuski

Opis filmu "Gdzie jest nasz dom?":

Rozstanie rodziców wpływa również na rozpad rodziny. Z tego, co kiedyś uważano za jedność, wyłaniają się dwa odrębne światy. W ciągłym przejściu dzieci podróżują teraz tam i z powrotem między dwoma oddzielnymi domami. Film zbliża się do ich rzeczywistości i skupia się na tym, jak kruche, ale też jak odważne, mądre i zabawne potrafią być w takich okolicznościach dzieci. Sześciu z nich zaprasza nas do swoich odrębnych światów.

Montaż: Gion-Reto Killias

Jacqueline Zünd, urodzona w Zurychu w Szwajcarii. Studiowała dziennikarstwo w Ringier School of Journalism oraz film w The London Filmschool. Jej debiutancki film GOODNIGHT NOBODY (2010) był pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych i zdobył liczne nagrody, m.in. dla najlepszego debiutanta na Visions du Réel oraz wyróżnienie specjalne na DOK Leipzig. Jej film PRAWIE TAM (2016) miał premierę w konkursie IDFA Amsterdam i zdobył Szwajcarską Nagrodę Filmową 2018. Jej trzeci film WHERE WE BELONG miał swoją premierę na Berlinale 2019 w programie Generation.

Polecane