Ekstaza

W życiu Klary to, co osobiste i polityczne, przeplata się ze sobą. Mieszka z rodzicami na przedmieściach São Paulo, które powoli opanowuje zorganizowana przestępczość. Gdy jej matka zostaje kongresmenką w Brasi... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse.
Reżyseria:

Moara Passoni

Kraj:

Brazylia, USA (2020)

Czas trwania:

75 min

Język:

Portugalski

Opis filmu "Ekstaza":

W życiu Klary to, co osobiste i polityczne, przeplata się ze sobą. Mieszka z rodzicami na przedmieściach São Paulo, które powoli opanowuje zorganizowana przestępczość. Gdy jej matka zostaje kongresmenką w Brasilii, jej rodzina przenosi się do Dystryktu Federalnego. Kiedy Clara czuje, że życie jej matki jest coraz bardziej zagrożone, pogrąża się w spirali samozniszczenia, w której cierpienie ma siłę życiową.

Im mniej je, tym więcej siły i energii ma Clara. Głodując, Clara pogrąża się w rutynie opartej na obliczeniach, powtarzaniu i rytuale: przestaje miesiączkować i zaczyna doświadczać ekstazy w kontrolowaniu czasu. Próbuje wymyślić geometrię głodu, niemożliwe twierdzenie, w którym jej kalkulacje zniszczenia od razu pobudzają do wyzwolenia. W wieku 15 lat, z 37 uderzeniami serca na minutę i ważącą 29 kg na ciele o wysokości 1,64 m, Clara trafia do szpitala.

Montaż: David Barker, Fernando Epstein

Moara Passoni, brazylijska reżyserka i producentka, obecnie dzieli swój czas między São Paulo i Nowy Jork, gdzie studiowała na Columbia University. W 2019 roku współtworzyła i wyprodukowała film Na krawędzi demokracji w reżyserii Petry Costy, który był nominowany do Oscara za najlepszy film dokumentalny. Ecstasy, jej pierwszy film fabularny w roli reżysera, miał światową premierę na CPH:DOX 2020 w Danii i otrzymał kilka międzynarodowych nagród.

Polecane