Człowiek przyszłości

Ten ważny dokument odpowiada na kluczowe pytania, które zadaje sobie współczesny człowiek stojący w obliczu zmian, spowodowanych dynamicznym rozwojem nowych technologii i sztucznej inteligencji. Robotyzacja, au... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse.
Pokaz z ograniczoną liczbą widzów
Reżyseria:

Małgorzata Łupina

Kraj:

Polska (2019)

Czas trwania:

1 odc. 45 min, 2 odc. 42 min

Język:

polski

Opis filmu "Człowiek przyszłości":

Ten ważny dokument odpowiada na kluczowe pytania, które zadaje sobie współczesny człowiek stojący w obliczu zmian, spowodowanych dynamicznym rozwojem nowych technologii i sztucznej inteligencji. Robotyzacja, autonomiczne pojazdy, modyfikacje genetyczne, systemy oceny i kontrolowania obywateli za pomocą algorytmów stały się faktem. Jak bardzo zmieni się rynek pracy przy obecnym tempie automatyzacji? Czy kierowcy i piesi będą bezpieczni, gdy na drogi wyjadą „samojezdne auta"? Czy inżynieria genetyczna doprowadzi do drastycznego podziału społeczeństwa? Kogo będzie stać na transplantację organów wyhodowanych w laboratoriach? Czy dostęp do nieograniczonych danych spowoduje większą inwigilację i manipulację? Jak zmienią się pojęcia: „prawda", „człowiek", „Bóg"?

Montaż: Łukasz Żwirkowski

Małgorzata Łupina - w 1995 roku ukończyła szkołę filmową w Łodzi (PWSFTViT). Nakręciła kilkanaście filmów dokumentalnych, jeden film fabularny, kilkanaście programów telewizyjnych, wiele reklam i klipów. Pracowała także jako realizator wizji, podczas koncertów na festiwalach muzyki filmowej w Łodzi (koncert Wojciecha Kilara, Krzysztofa Komedy) oraz jako realizator wizji w programach Big Brother. Zrealizowała jako producent i reżyser kilka serii programów telewizyjnych dla stacji telewizyjnej TVN: Misja Martyna, Superniania, Świat według dziecka, Kobieta na krańcu świata, s.o.s. DLA ŚWIATA.

Kategorie filmu:

Nie czas umierać

Tagi filmu:

Polska 2019 polski Małgorzata Łupina

Polecane