Ala Kachuu

Sezim (19) marzy o spełnieniu swojego planu podjęcia studiów w stolicy Kirgistanu. Jadąc na egzamin umożliwiający edukację w oparciu o stypendium, zostaje porwana wgłąb lądu przez grupę młodych mężczyzn. Zostaj... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny.
Zapraszamy na inne seanse.
Reżyseria:

Maria Brendle

Kraj:

Szwajcaria (2020)

Czas trwania:

38 min

Język:

kirgijski

Opis filmu "Ala Kachuu":

Sezim (19) marzy o spełnieniu swojego planu podjęcia studiów w stolicy Kirgistanu. Jadąc na egzamin umożliwiający edukację w oparciu o stypendium, zostaje porwana wgłąb lądu przez grupę młodych mężczyzn. Zostaje zmuszona do poślubienia nieznajomego młodego mężczyzny. Jeśli odmówi, grozi jej społeczne wykluczenie i stygmatyzacja. Rozdarta pomiędzy pragnieniem wolności, a ograniczeniami kultury kirgiskiej, Sezim desperacko szuka ucieczki.

Maria Brendle jest szwajcarską reżyserką i autorką scenariuszy, zdobywającą liczne nagrody. Mieszka w Zurichu. Studia licencjackie z zakresu sztuki ukończyła na Zurich University of Arts, a tytuł magistra uzyskała z neurologii poznawczej na Akademii Neurobiologii w Kolonii. Maria ukończyła również renomowaną uczelnię Drehbuchwerkstatt w Monachium. Zajmuje się tematem praw kobiet.

Montaż: Luca Zuberbühler

Polecane